Čištěni rozvodů topení, proplach a čištěni podlahového a radiátorového topení pomocí stroje

Efektivita a účinnost vytápění interiéru závisí nejen na druhu a výkonu topení, ale také na jeho stavu. Ten je také podmínkou delší životnosti tepelných zdrojů. Aby topení fungovalo co nejlépe a mělo také co nejdelší životnost, je třeba jej alespoň občas vyčistit.

U rozvodů topení, radiátorů nebo podlahového topení to znamená proplachování potrubí všeho druhu. Proplach se provádí výhradně ekologickým způsobem, který je založen na chemickém odstraňování veškerých vodních usazenin. Tímto chemickým čištěním se otopný systém udržuje v bezvadném stavu, který je hlavním předpokladem optimálního využití tepelné energie. Chemické čištění udržuje v perfektním stavu nejen samotné potrubí, ale také regulační ventily, které tak bezpečně udrží nastavenou teplotu. Čisté ventily spolehlivě zavírají a otvírají kužel ventilu podle nastavené teploty. Výsledkem je jednak zlepšení tepelné pohody v domě nebo bytě, a jednak úspora nákladů za topení. Prostě budete platit jen tolik energie, kolik skutečně spotřebujete na vytopení interiéru. Je ověřeno, že zanesení potrubí například podlahového topení kalem, usazeninami či vodním kamenem, snižuje účinnost topení až o 20 %.

Metodu chemického čištění je možné použít v rodinných či bytových domech, v panelácích, ale i v kancelářských či jiných komerčních budovách, kde se vnitřní prostory vytápějí pomocí radiátorů nebo podlahového topení.

Strojní čištění

Doposud se k čištění používala kromě chemie také tlaková voda. Ta je ovšem v případě většího množství usazenin málo efektivní, jelikož je tato metoda založena na hrubé síle. Převratnou novinkou v čištění potrubí podlahového topení je proplachovací kompresor. Rozlišuje se typ s přívodem nebo bez přívodu vzduchu. Další typ je založen na kombinaci těchto dvou a na použití rázových vln. Pro čištění a proplachování trubek podlahového topení jsou tyto stroje naprosto ideální.