SLUŽBYVODA

Čištění odpadu a kanalizace

Ucpání bytového odpadu, stoupaček, domovní přípojky, či kanalizace je nepříjemnou situací, se kterou si běžný majitel rodinného domu těžko poradí bez příslušné techniky. Tyto služby nabízí odborná firma, která kromě čištění odpadů a kanalizací provádí i opravy, revize a trasování kanalizačních odpadů. Vedle těchto činností nabízí také výkopové, zednické, instalatérské či obkladačské práce. To znamená, že v případě rozsáhlé závady vám uvede byt či dům do původního stavu až po případné položení nové dlažby či obkladu porušených vykachlíčkovaných stěn.

Jak na čištění odpadu

Je to jedna z činností, která pro každou domácnost velmi nepříjemná, jelikož ucpaný odpad z kuchyně, koupelny nebo WC brání v používání těchto nezbytných domácích zařízení. Nejrychlejší a nejsnadnější je obrátit se o pomoc na odbornou firmu, která disponuje vhodným vybavením. Snadno se tak poradí se špatným odtokem WC, ucpanou vanou, umyvadlem či kuchyňským dřezem. K čištění odpadu používá ruční mechanické nebo strojní systémy, a to podle konkrétní situace. Ve valné většině případů se jedná o ucpávku, která jde snadno odstranit pružinou, neboli ručním „pérem“. Na horší případy se používá elektrická bubnová čistička, která obsahuje spirálu dlouhou několik desítek metrů. Ta je na čištění odpadu ideální.

Čištění kanalizace

Ke zjištění závad v kanalizaci se používá kamerový systém s malou kamerovou hlavicí pro menší dimenze a hůře prostupné kanalizace. Pokud není ucpání kanalizace příliš velkého rozsahu, je na její čištění ideální použití tlakové vody. Nestačí-li tento způsob, pak se nasadí strojové péro, nebo se kanalizace frézuje. Většina kanalizačních potrubí byla v minulosti zhotovena z litiny, která je kvalitní a pevná. Naší předkové počítali s jejím postupným zarůstáním, takže lze říci, že litinová kanalizace je v podstatě na frézování nebo výměnu poškozených částí připravena.