SLUŽBYKOTELNY

Automatické kotle – kotelny

Automatické kotle jsou stále oblíbenější především pro pohodlí při jejich obsluze. Topí se v nich moderním palivem, kterým jsou pelety vyznačující se výbornou výhřevností. Jejich další výhodou je skladovatelnost a čistota. Nezaberou zdaleka tolik místa jako uhlí či dřevo a jsou uložené v pevných pytlích. Hodí se k topení v automatických kotlích, které však mohou být i universální, to znamená, že v nich lze topit nejen peletami, ale i palivovým dřevem, či dokonce uhlím.

My vám můžeme nabídnout pomoc při výběru automatického kotle vhodného pro vaše podmínky. Samozřejmě kotel nainstalujeme, zprovozníme a můžeme po vzájemné dohodě provádět i pravidelný servis.

Výhody automatického kotle

Největší výhodou automatického kotle je malá náročnost na obsluhu. Dávkování paliva je totiž automatické podle vašeho vlastního nastavení. Kotel tak šetří nejen palivem, ale i váš čas. K dalším vlastnostem patří razantní snížení obvyklých průvodních jevů každého vytápění pevnými palivy, jako je především prašnost při přikládání a vybírání popela. Na jednu dávku lze v automatickém kotli topit až tři dny, aniž byste se musely o kotel starat.

Nabídku typů

K nejdokonalejším automatickým kotlům patří typ UNI K, ve kterých se topí hnědým i černým uhlím nebo peletami o průměru 6-8 mm. Výkon těchto kotlů se u jednotlivých typů pohybuje v rozmezí od šesti do 35 kW. Všechny automatické kotele unifikované řady UNI K mají přednost v tom, že majitel si může zachovat možnost volby ze tří druhů paliv (uhlí, dřevo, pelety). Jejich další výhodou je vysoká účinnost, dlouhá doba hoření a ekologický provoz. Mají také dlouhou životnost danou litinovým výměníkem a vodou chlazeným podstavcem.